Specialisté na reality a právo

MAKLÉŘ ROKU 🎉 VIZE JUSTO

12. 5. 2021, Zpět na aktuality

V JUSTO sdílíme zkušenosti, podporujeme se, ale i soutěžíme.

Naši makléři se vloni poprvé zapojili do interní soutěže. Soutěž byla součástí VIZE 2020. “V naší firemní kultuře je prioritou kvalita služeb a s tím spojená dobrá reputace našeho oboru. Právě za dobře odvedenou práci sbírají naši makléři body. Přední makléře z žebříčku jednou ročně vyhlásíme a oceníme. Kritériem není pouze výkon. Ale především kvalita,” říká jednatel Michal Pazdera.

Na kvalitě nám záleží. V pravidlech soutěže v roce 2021 jsou proto nově také záporné body. Makléř je může získat za oprávněnou reklamaci na poskytnuté služby. V roce 2020 jsme takovou reklamaci měli v celé síti jednu.

A jak si vedeme s kvalitou v JUSTO letos? Od začátku letošního roku jsme obdrželi 44 pozitivních a spokojených referencí na poskytování služeb. Děkujeme za ně 💖

A kdo jsou tedy naši nejlépe hodnocení makléři za rok 2020? Postupně vám je představíme v krátkých rozhovorech!

NA OTÁZKY ODPOVÍDÁ KAREL ŠANDERA, KTERÝ SE V SOUTĚŽI UMÍSTIL NA 5.MÍSTĚ.

1) Je nějaká nemovitost, která Vám obzvlášť utkvěla v paměti?

Rozhodně prodej legendární chaty v Hrusicích u Prahy, kde před 100 lety probíhali „divoké“ večírky rodiny Krále Miroslava z Pyšné princezny (Vladimíra Ráže), a od roku 2015 večírky stand-up komika Miloše Knora. Celý obchod mě obohatil mnoha zkušenostmi. Poprvé jsem se setkal s chováním Pražských klientů. Během prohlídkového dne, mi klientka č. 7 přinesla čokoládový muffin, pamlsek jsem s chutí snědl, naštěstí v něm nebyla žádná psychotropní látka. Klient č. 8 byl kupující. Do dnes jsme s pánem v kontaktu a děláme si srandu z „artefaktů“, které v chatě zůstaly. Prý mají větší hodnotu než samotná nemovitost. 

2) Jakým způsobem připravujete nemovitost k prodeji?

Za mlada jsem nemovitost pouze nafotil na můj černý Polaroid a hodil na sbazar.cz, zásadně bez souhlasu majitele. Stářím člověk zmoudří a pochopí, že to takhle nejde.

Nyní mám vypilovaný harmonogram, podle kterého postupuji. Obchod začíná řešením požadavků mého klienta (prodávajícího) a nastavení jasných pravidel, jak bude obchod probíhat od A do Z. Pravidla, důkladné seznámení s nemovitostí, příprava dokumentů, řešení právního stavu nemovitosti, profesionální prezentace, vhodná reklama a obchod může začít! Poté následuje to nejdůležitější a mnohdy nejsložitější – najít vhodného kupce a bezpečně dokončit převod nemovitosti. Díky bohu za skvělý tým profíků, co mám kolem sebe, zde spočívá síla a kvalita služby.

3) Setkáváte se i s neobvyklými požadavky klientů? Jaký byl asi ten nejoriginálnější?

Na nic zásadního si nevzpomenu. Narazil jsem na klienty, kteří požadovali poměrně velké stavební zásahy při výstavbě developerského projektu. Samozřejmě v čase, kdy probíhalo dokončení.

4) Jak to vypadá s nabídkou/poptávkou nemovitostí ve Vašem regionu? Lze očekávat pokles nebo alespoň zastavení růstu cen?

Pokud budu prodávat rovinatý zasíťovaný pozemek v klidné lokalitě s dobrou dojezdovou vzdáleností do centra, tak se moje telefonní číslo stane opravdu oblíbeným. Momentálně poptávka válcuje nabídku. Stavební pozemky, zahrady, chaty, byty, rodinné domy. Tento základní realitní sortiment zaznamenává nedostatek.

U žádaných nemovitostí bude cena stále drobně růst. Avšak osobně myslím, že vliv Covid pandemie, rekordní počty „levných hypoték“ a celkový zmatek se na realitním a finančním trhu podepíše v podobě nevyhnutelné ekonomické krize. Jakým způsobem? To právě teď konzultujeme s Tadeášem Vaverkou (nejlepší realitní makléř v Jihočeském kraji) a Mírou Zedníkem (nejlepší finanční specialista v Jihočeském kraji).

5) Jaký servis klientům poskytujete?

Poskytuji kompletní zprostředkování prodeje i pronájmu nemovitostí. Moje služba zajišťuje jistotu a bezpečí (mnohdy jde o celoživotní majetek v podobě nemovitosti), šetřím nervy, čas a využívám vybudované obchodní know-how, které většinou vede ke spokojenosti klienta. Dovolím si říct, že mnou poskytovaná služba je na profesionální úrovni, samozřejmě s velkou zásluhou realitního týmu, který kolem sebe mám. 

Karel Šandera

Karel Šandera

JUSTO Šandera

Od dětství se aktivně věnuji sportu a vím, že dobré výsledky vyžadují dřinu a vytrvalost. Stejně tak vnímám podnikání v realitách. Pro své klienty se vždy snažím zajistit co nejlepší úroveň služeb tak, aby byli maximálně spokojeni. Ke každému novému obchodu přistupuji s respektem a důrazem na hladký a bezpečný průběh celé transakce. Realitní trh se stále mění. Ovlivňuje ho desítky faktorů a díky tomu žádný rok není stejný. Mění se ekonomika, trendy, zákony, využívají se moderní technologie. S realitním trhem držím krok, pravidelně se školím a stále čerpám nové informace. Nabízím kompletní služby ohledně zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí. Na zakázkách pracuji s celým týmem. Zkušený kolega/makléř, asistentka, finanční specialista, fotograf, kameraman, advokát a další..

Více o autorovi článku