Specialisté na reality a právo

Upozornění pro vlastníky nemovitostí – zpřísnění sankcí vůči KLDR

1. 3. 2017, Zpět na aktuality

Dne 28. 2. 2017 vydal Finanční analytický úřad (FAÚ) zprávu o zpřísnění sankcí vůči Severní Koreji. Ve zprávě FAÚ informuje o nových předpisech EU, kterými EU reaguje na rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2321 (2016) a s účinností od 1. 3. 2017 zpřísňuje mezinárodní sankce vůči Severní Koreji (s odkazem na rozhodnutí Rady (SZBP) 2017/345, kterým se mění rozhodnutí Rady 2016/849/SZBP, a dále o nařízení Rady (EU) 2017/330, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 329/2007).

Zpřísnění sankcí se týká i poskytování služeb realitními kancelářemi. Konkrétně „se nově zakazuje pronájem či jakékoli jiné zpřístupnění nemovitostí osobám, subjektům či orgánům vlády Severní Koreje, pro jakékoli jiné než diplomatické či konzulární účely. Zakazuje se také přímý nebo nepřímý pronájem nemovitostí od osob, subjektů nebo orgánů vlády Severní Koreje, stejně jako se zakazuje účast na jakýchkoli aktivitách spojených s užíváním nemovitostí vlastněných, pronajímaných či jinak oprávněně užívaných osobami, subjekty či orgány vlády Severní Koreje, s výjimkou ustanovení o zboží a službách, které jsou nezbytné k fungování diplomatických misí nebo konzulárních úřadů podle Vídeňských konvencí a které nemohou být využity jako přímý či nepřímý zdroj příjmu či prospěchu vlády Severní Koreje.“

Zdroj: Finanční analytický úřad

Ing. Pavlína Pazderová

Ing. Pavlína Pazderová

JUSTO Česká republika

V JUSTO působím jako administrativní podpora celého JUSTO týmu. Na starosti mám také ostrahu naší kanceláře – psí slečny Elišku a Rozárku, které jsou hrdými členkami našeho kolektivu. JUSTO pro mě znamená vysoké nároky na znalosti a schopnosti realitního poradce i celého týmu, udržování nadstandardu, zajištění spokojenosti klientů, poctivost na prvním místě. Toto by mělo být samozřejmostí nejen v realitní oblasti. Najít tým lidí, kteří by se s takovými hodnotami dokázali ztotožnit a řídit se jimi, není v dnešní době jednoduchý úkol. Proto jsem ráda, že mohu být součástí takového týmu – součástí JUSTO.

Více o autorovi článku