Specialisté na reality a právo

Příběh jedné staré stodoly

28. 12. 2018, Zpět na aktuality

Za sedmero horami a sedmero řekami stála jedna stará stodola. Byla opuštěná a neměl se o ni kdo starat…

Takto by mohla začít pohádka. Proč jsem se vám rozhodla vyprávět tento příběh? Protože mi připomíná pohádku s dobrým koncem. A protože se mi vzpomínky na tento obchod a klienty určitě vybaví i v budoucnu. Vzpomenu si na ně s pocitem dobře odvedené práce.

Pojďme od začátku. Před rokem mě navštívila klientka, která vlastnila pozemek o rozloze 1660 m2, na něm stodolu a chtěla vše prodat. Klientka samozřejmě měla představu o tom za kolik.

Nejdříve jsem si prověřila dispozice pozemku a jaké jsou možnosti. Zda by bylo realizovatelné připojení obou pozemků k inženýrským sítím, zda budou mít oba pozemky přístupovou cestu. Stejně tak bylo ověřeno, že přes pozemek nevedou žádná ochranná pásma, která by omezovala stavební činnost (více o ochranných pásmech jsem psala zde). Náklady na rozdělení byly celkově 6.000,– Kč.

Navrhla jsem klientce možné varianty prodeje:

  • pozemek prodat vcelku: představa majitelky o ceně ale převyšovala námi očekávanou tržní cenu a byla také vyšší, než výsledek z cenové mapy

nebo

  • pozemek rozdělit na dva: zde by se už majitelka k cílové částce dostala

Paní majitelka se po mém doporučení a zralé úvaze rozhodla pro druhou možnost. A tak jsme hned začaly konat příslušné kroky. Na mé doporučení nabídla sousedovi část pozemku, která byla blíž k hranicím jeho zahrádky. Soused byl moc spokojený a nabídku přijal, takže jsme mohly hned po rozdělení prodat první část parcely a majitelka tak navíc dostala část peněz výrazně dříve, než kdyby prodávala pozemek nerozdělený.

Zůstal pozemek, kde byla postavena výše zmíněná stará stodola, s prostorným suchým sklepem, která se perfektně hodila na zrekonstruování k bydlení nebo rekreaci. Po mnoha provedených prohlídkách jsme nakonec vybraly toho pravého zájemce. Nechtěl bourat ani stavět nový dům, chtěl tuto stavbu z roku 1900 zachovat. Pro zájemce měla svůj zvláštní půvab a mohla mu sloužit po zrekonstruování jako domov ještě mnoho let. Po posudku statika, který potvrdil dobrý stav budovy na rekonstrukci, se pán rozhodl, že pozemek se stodolou koupí. Nakonec se tak stará stodola dočkala nového pána! U podpisu kupních smluv jsme ještě s majitelkou dostaly pozvánku na kolaudaci a věřte nebo ne, hodně se na ni těším, protože mi ta stará stodola přes rok přirostla k srdci.

Co je pointou tohoto příběhu? Spokojená prodávající a nadšený kupující.

Zaujal vás příběh? Potřebujete vyřešit podobný problém? Neváhejte, obraťte se na mne, moc ráda pomohu, poradím a poperu se i s Vaším problémem.

Když jsem pohádkou začala, tak bych jí také měla skončit.

… a zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Zdenka Zajacová

Zdenka Zajacová

JUSTO Teplice

V oblasti realit se pohybuji již řadu let. Díky tomu jsem pro vás schopna nabídnout nejvhodnější řešení pro koupi nebo prodej bytu, domu či pozemku. Vždy se snažím najít takové řešení, aby klient byl spokojen. Vzhledem k pravidelným školením mám rozsáhlý přehled o aktuální legislativě, takže mohu poradit i v této oblasti, která je nedílnou součástí obchodu s realitami. Budu potěšena pokud se na mě obrátíte, ráda vám pomohu či poradím.

Více o autorovi článku