Specialisté na reality a právo

Účast JUSTO na workshopu: Novela AML zákona – Prevence praní peněz

23. 6. 2016, Zpět na aktuality

Dne 23. 6. 2016 měla společnost JUSTO na základě pozvání Finančně analytického útvaru čest vystoupit se svým příspěvkem na workshopu „Novela AML zákona – Prevence praní peněz“, který pořádal již zmíněný Finančně analytický útvar Ministerstva financí ČR.

Příspěvek na téma Systém školení AML/CFT v realitních kancelářích představila naše kolegyně Ing. Pavlína Pazderová. Smyslem příspěvku bylo představit zúčastněným realitním kancelářím způsob zavedení školení AML/CFT do systému vzdělávání realitních kanceláří. Jedná se o zavedení souboru opatření v boji proti financování terorismu a praní špinavých peněz. Tato opatření by měl uplatňovat při své činnosti každý zprostředkovatel obchodů s nemovitostmi. Nejedná se však o žádnou novinku, tato opatření by měly realitní kanceláře uplatňovat již od roku 1996.

Celý workshop byl zaměřený na prodiskutování novely AML zákona a byl určen pro účastníky z řad privátního sektoru (banky, směnárny, realitní kanceláře atd.). Cílem workshopu bylo zajistit co nejlepší porozumění novely AML zákona, seznámení s novými povinnostmi a jejich zavedení do praxe. S ohledem na obsáhlost, komplikovanost a zároveň vysoký význam celé problematiky hodnotíme v JUSTO workshop jako velmi přínosný a věříme, že to tak vnímali i ostatní účastníci.

● Michal Pazdera

Ing. Pavlína Pazderová

JUSTO Česká republika

V JUSTO působím jako administrativní podpora celého JUSTO týmu. Na starosti mám také ostrahu naší kanceláře – psí slečny Elišku a Rozárku, které jsou hrdými členkami našeho kolektivu. JUSTO pro mě znamená vysoké nároky na znalosti a schopnosti realitního poradce i celého týmu, udržování nadstandardu, zajištění spokojenosti klientů, poctivost na prvním místě. Toto by mělo být samozřejmostí nejen v realitní oblasti. Najít tým lidí, kteří by se s takovými hodnotami dokázali ztotožnit a řídit se jimi, není v dnešní době jednoduchý úkol. Proto jsem ráda, že mohu být součástí takového týmu – součástí JUSTO.

Více o autorovi článku