Specialisté na reality a právo

Home staging: K čemu je dobrý?

16. 6. 2021, Zpět na aktuality

Není to sice žádná magická formulka, ale kouzla opravdu dokáže. Díky home stagingu totiž prodáte svoji nemovitost mnohem snáz, dráž i rychleji. Nevěříte nebo nevíte, k čemu je vlastně dobrý? Pro tyhle případy jsem pro vás sepsala tento článek.

Nemovitost jako ze škatulky

Celý princip home stagingu spočívá v tom, udělat prodávanou nemovitost atraktivnější, aby vzbudila zájem kupujícího.

Představte si například, že si prohlížíte aktuální leták vašeho oblíbeného supermarketu. Vše tam vypadá tak hezky, že? I tam totiž pracují s dekoracemi, úpravami a světlem. Je totiž důležité umět pracovat s detaily. A stejně tak je to i u nemovitostí.

Pokud chcete svoji nemovitost prodat co nejrychleji za cenu, kterou si zaslouží, musíte ji prostě ukázat v tom nejlepším možném světle.

Za kolik a proč?

Neděste se, k home stagingu není třeba najímat špičkového bytového designéra. V dnešní době už ho nabízí většina realitních makléřů zdarma.

I já už mám za ty roky svojí 20leté praxe vychytané triky, jak vaši nemovitost zkrášlit a dodat jí ten správný šmrnc. A taky že to ve výsledku stojí za to!

Pár praktických důvodů na konec

Stále nejste přesvědčení, že home staging dokáže zázraky? Tyto tři důvody to jistě změní:

1. Za více peněz – nechoďte při prodeji pod cenu. Díky home stagingu naopak budete moct prodat dráž.

2. Rychleji – emoce prodávají, a to i u nemovitostí. Však si odpovězte sami – koupíte raději prázdný, zašedlý byt nebo ten, který je vymalovaný, je v něm gauč se stolkem a nějakou menší dekorací či květinou?

3. Na první pohled – inzertní portály jsou plné nabídek. Bohužel ne všichni, kdo je tam vkládají, si dají na konečném dojmu záležet. Díky home stagingu mezi takovými inzeráty vyniknete a vaše nemovitost se tak prodá rychlostí blesku.

Jana Makešová

Jana Makešová

Věřili byste tomu? Už přes 20 let chodím po světě realit. S hlavou vztyčenou a nohama na zemi. To proto, abych pro vás byla tou největší oporou. Stanu se vaším poradcem ve věcech, kterým nerozumíte, a vyřeším vše potřebné od financování po ty nejmenší detaily. Ozvěte se mi a já už se o vše postarám za vás.

Více o autorovi článku