Specialisté na reality a právo

MAKLÉŘ ROKU 🎉 VIZE JUSTO

9. 6. 2021, Zpět na aktuality

V JUSTO sdílíme zkušenosti, podporujeme se, ale i soutěžíme.

Naši makléři se vloni poprvé zapojili do interní soutěže. Soutěž byla součástí VIZE 2020. “V naší firemní kultuře je prioritou kvalita služeb a s tím spojená dobrá reputace našeho oboru. Právě za dobře odvedenou práci sbírají naši makléři body. Přední makléře z žebříčku jednou ročně vyhlásíme a oceníme. Kritériem není pouze výkon. Ale především kvalita,” říká jednatel Michal Pazdera.

Na kvalitě nám záleží. V pravidlech soutěže v roce 2021 jsou proto nově také záporné body. Makléř je může získat za oprávněnou reklamaci na poskytnuté služby. V roce 2020 jsme takovou reklamaci měli v celé síti jednu.

A jak si vedeme s kvalitou v JUSTO letos? Od začátku letošního roku jsme obdrželi 44 pozitivních a spokojených referencí na poskytování služeb. Děkujeme za ně 💖

A kdo jsou tedy naši nejlépe hodnocení makléři za rok 2020? Postupně vám je představíme v krátkých rozhovorech!

NA OTÁZKY ODPOVÍDÁ TADEÁŠ VAVERKA, KTERÝ SE V SOUTĚŽI UMÍSTIL NA 1.MÍSTĚ.

1) Je nějaká nemovitost, která Vám obzvlášť utkvěla v paměti?

Když jsem v realitách začínal, dostal jsem do nabídky byt na prodej. Chodil jsem na prohlídky jako kastelán na zámek. Neměl jsem zkušenosti. Absolvoval jsem více než 50 prohlídek. Byt jsem nemohl prodat. Prohlídku s pořadovým číslem 54 jsme si se zájemci dohodli na sobotu. V pátek jsem se nějak pozapomněl s přáteli v baru (bylo mi tehdy 20 let a neměl jsem ještě rodinu 😊). V sobotu jsem dopolední prohlídku zaspal. Omluvil jsem se, odpoledne v náhradní čas na prohlídku dorazil, přiznal zájemcům popravdě, co se stalo a i přesto, že jsem byl silně mimo kondici a muselo to na mě být nepochybně znát… jsem byt prodal 😊.

2) Jakým způsobem připravujete nemovitost k prodeji?

Snažíme se především mít o nemovitosti kompletní informace. Zajímá nás stavebně technický stav, finanční náklady na provoz, právní stav, historie, okolí, vybavení a příslušenství a mnoho dalšího. Většinou zjistíme více, než ví sám majitel. Podle získaných informací ladíme případné úpravy nemovitosti, fotograf si vybírá, co bude fotit a kameraman, co bude natáčet. Pečlivě chystáme texty inzerátů i scénáře videoprohlídek. Připravujeme 3D půdorysy a plánujeme placené kampaně pro prohlídkové dny. Důležitá je precizní příprava a strategie. Je toho opravdu mnoho, nejlepší je si s námi dohodnout schůzku (v této době ideálně online).

3) Setkáváte se i s neobvyklými požadavky klientů? Jaký byl asi ten nejoriginálnější?

Za ty roky už ani nerozeznám, co je obvyklý a co neobvyklý požadavek 😊. Jeden dům, který jsem prodával, minulost zatížila velmi nešťastným příběhem. Pamatuji si, že zájemce si vyloženě přál na prohlídce přítomnost senzibila. Byla to tenkrát poměrně zajímavá spirituální zkušenost, kterou jsem bral s velkou pokorou.

4) Jak to vypadá s nabídkou/poptávkou nemovitostí ve Vašem regionu? Lze očekávat pokles nebo alespoň zastavení růstu cen?

Byty, pozemky pro výstavbu, zahrady, chaty, rodinné domy – toho všeho je v jihočeském krajském městě žalostný nedostatek. Přirozeně se tedy ceny v nedávné době vyšplhaly nahoru. I přes příslib budoucí četné bytové výstavby neočekávám spolu s mnoha dalšími kolegy z oboru pokles cen v tomto ani příštím roce. Dle mého názoru však v druhé polovině r. 2022 začneme pociťovat ekonomické dopady pandemie.

5) Jaký servis klientům poskytujete?

Specializujeme se na realitní služby pro malé a střední stavitele/developery/investory. Pomáháme jim správně nastavovat postupy prodeje něčeho, co zatím existuje pouze na papíru a bude teprve vznikat.

Zabýváme se i prodejem hotových (starších i nových) bytů, domů a pozemků, a to převážně v Českých Budějovicích a řekněme jižní polovině kraje od Českých Budějovic dolů 😊. Směrem na sever máme v Písku výborné kolegy z JUSTO Realbox, se kterými pochopitelně spolupracujeme. Okrajově se věnujeme i pronájmům bytů. Vždy velmi pečlivě zvážíme, jestli na danou zakázku budeme mít čas. Pokud ano, očekávejte od nás 100% energie, nápadů a profi přístup. Neumíme dělat věci napůl, proto raději v přetlaku práce zakázku zdvořile odmítneme.

Tadeáš Vaverka

Tadeáš Vaverka

JUSTO Vaverka

Na realitním trhu jsem od roku 2013. Po dva roky se běžně stávalo, že se mě známí ptali: „Pořád děláš v realitách?“ Nebylo obvyklé, aby v tomto oboru začal 21ti letý člověk a aby vydržel déle než 6 měsíců, natož několik let. Dnes už vím, že v realitách jsou důležitější věci než věk, a to píle, slušnost, pokora, nápaditost a chuť se pořád učit. Mám jednoduchou životní filosofii a tu uplatňuji v osobním i pracovním životě – dělej, co tě baví, dělej to dobře a buď slušný člověk.

Více o autorovi článku