Specialisté na reality a právo

JUSTO na 1. odborné realitní konferenci

29. 3. 2017, Zpět na aktuality

Dne 11. dubna 2017 bude probíhat 1. odborná realitní konference, která se uskuteční v hotelu Ambassador v Praze. Tato konference si klade dle organizátorů za cíl seznámit účastníky s problematikou praxe v realitním oboru. A jak sami organizátoři uvádějí na webových stránkách konference: „Jen experti s letitými zkušenostmi přesně vědí, jaké problémy v každodenním realitním životě řešíte, a pomohou vám vypořádat se s nimi jednou provždy.

Nejen proto si JUSTO váží skutečnosti, že na této konferenci bude mít svého zástupce v rámci panelové diskuze, a to zakladatele a jednatele společnosti, pana Michala Pazderu.

Dovolujeme si vás tímto seznámit s profilem Michala Pazdery, který je rovněž uveden i na stránkách konference.

Michal Pazdera působí v realitách od jara roku 2008, kdy začal jako nováček ve větší pražské realitní kanceláři. Kvůli rozdílnému vnímání postoje ke klientům v lednu 2009 odešel a spolu s kolegy založil malou kancelář, která se primárně zaměřovala na exkluzivní služby a proklientský přístup. Sám sebe označuje za extrémně zvědavého člověka, což jej nutí k neustálému rozvoji, vzdělávání, studiu a hledání nových postupů. Rád věcem rozumí v souvislostech a snaží se domýšlet důsledky daných situací. Při roční epizodě ve velkém realitním uskupení, kde působil na pozici generálního ředitele, a zapojení do dozorčí rady profesního sdružení se setkal s mnoha makléři a majiteli realitních kanceláří napříč značkami i regiony. S mnoha z nich hovořil, mnoho z nich školil. Na základě těchto zkušeností dospěl k názoru, že jedinou šancí na změnu realitního trhu je nečekat na realitní zákon, ale nastavit jasná pravidla a procesy pro sebe a své kolegy. V září roku 2015 tedy zakládá JUSTO Česká republika, ze které se postupně stává realitní síť JUSTO. Sloganem této sítě je: „Specialisté na reality a právo“. Tento slogan se, společně se svým týmem, snaží neustále naplňovat. Po celou dobu aktivně vykonává práci realitního poradce, aby si udržel přehled o dění na realitním trhu. Mezi jeho oblíbená témata patří nový občanský zákoník a problematika PENB.

Zašlete nám zprávu nebo dotaz

Vaše data zpracováváme podle Zásad ochrany osobních údajů.

Michal Pazdera

Michal Pazdera

JUSTO Česká republika

Spoluautor komentáře k realitnímu zákonu. Člen dozorčí rady ARK. Člen odborné komise pro legislativu, daně a finance v ARK. Zastupoval ČR při hodnocení výborem MONEYVAL. 3× zastupoval ČR při setkání se zástupci Mezinárodního měnového fondu. Zastupoval ČR při setkání se zástupci evropské komise. Zastupoval realitní sektor v rámci 2. kola národního hodnocení rizik, které koordinuje Finanční analytický úřad. Aktivně se podílel na přijímání realitního zákona. 2× vystupoval na schůzi ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny. A jednou vystupoval v hospodářském výboru Poslanecké sněmovny.

Více o autorovi článku